Zaręczyny marzeń

wtorek, 15 grudnia 2015
data:post.title
Większość kobiet już jako małe dziewczynki marzyły o idealnym ślubie, księciu w złotej zbroi, z którym zamieszkają w pięknym zamku otoczonym labiryntami i pięknymi ogrodami. A co z zaręczynami? Mało która z nas wtedy o tym myślała. Wydaje mi się, że wizja zaręczyn dojrzewała w kobiecie z biegiem czasu, po znalezieniu Tego Jedynego.

Źródło: http://www.brit.co/engagement-ring-selfie/


Dzisiejszy post powinni przeczytać wszyscy Panowie, chcący się oświadczyć. Jak je zorganizować? 

I. Wybór pierścionka.
Warto zacząć od znalezienia idealnego pierścionka. Wiodące marki biżuterii na polskim rynku proponują nam różne modele, w różnym przedziale cenowym. Ważnym aspektem w wyborze pierścionka jest gust przyszłej Panny Młodej - jeśli wybranka jest osobą skromną, będzie wolała modele z niedużym kamieniem, bardzo klasyczne, jeśli zaś Wasza kandydatka na żonę lubi błyskotki i jest przebojowa, moim zdaniem pierścionek powinien być bardziej widoczny. Najlepiej delikatnie podpytać swoją wybrankę o to, jakie modele Jej zdaniem są najpiękniejsze. Możecie również porozmawiać z Jej najlepszą przyjaciółką/ siostrą/ mamą. 
Ceny pierścionków są bardzo różne. Mogą zaczynać się od kilkuset złotych, a kończyć na kilkunastu tysiącach. Wartość pierścionków uzależniona jest od wielkości kamienia oraz od rodzaju kruszca. Pierścionki z reguły kupowane są na lata, stąd ważne jest, by wykonany został ze złota (żółtego, białego, różowego), platyny, rzadziej ze srebra. A co z kamieniem? Uważa się, że pierścionek zaręczynowy nie powinien być z perłą, ponieważ oznaczają łzy, podobnie jest z opalami - wersja dla przesądnych :)
Najbardziej popularnym kamieniem wśród pierścionków są brylanty (fachowa nazwa oszlifowanego diamentu) - mówi się, że kobiety je kochają, chyba coś w tym jest :) Brylanty są bardzo klasyczne i podobają się znacznej większości płci pięknej. Jeśli Wasza partnerka lubi kolorową biżuterię, to na pewno doceni pierścionek z szafirami, szmaragdami lub rubinami. 
Modne są również pierścionki w stylu wiktoriańskim, jednak do nich ciężko dopasować obrączkę (chyba, że Wasza partnerka na jednej dłoni będzie nosiła pierścionek, a na drugiej obrączkę).
I jedna z najtrudniejszych kwestii - rozmiar. Jak go dobrać? Można pokusić się o "pożyczenie" jakiegoś pierścionka ze szkatułki przyszłej narzeczonej, jednak gdy jest to niemożliwe, a zaręczyny mają być niespodzianką, to warto podpytać bliską osobę, może one się orientują. W przypadku, gdy żadna z tych opcji nie zadziała, pozostaje kupno pierścionka "na oko". Ważne, by pierścionek (w razie, gdyby rozmiar był nietrafiony) mógł zostać zmniejszony/ poszerzony. 

Poniżej przedstawiam kilka modeli pierścionków (do 500 zł, 500-1500 zł, 1500-2500 zł i powyżej 2500 zł).

1. Apart - pierścionek z żółtego i białego złota z brylantem (Klik!)
2. Apart - pierścionek z żółtego złota z diamentami (Klik!)
3. W. Kruk - pierścionek z cyrkonią (Klik!) 
4. W. Kruk - pierścionek (Klik!) 
5. Swarovski - pierścionek (Klik!)
6. Swarovski - pierścionek (Klik!)
 

 

7. Yes - pierścionek z diamentem (Klik!)
8. Yes - pierścionek z brylantem (Klik!)
9. Yes - pierścionek z brylantem (Klik!) 
10. Apart - pierścionek z białego złota z brylantem (Klik!)
11. Apart - pierścionek z żółtego złota z diamentami (Klik!) 
12. Apart - pierścionek z białego złota z brylantami (Klik!) 
13. W. Kruk - pierścionek z żółtego złota z brylantem (Klik!)
14. Swarovski - pierścionek Attract Light Ring (Klik!) 
15. Swarovski - pierścionek I Do Ring (Klik!) 

16. Yes - Amore pierścionek z diamentem (Klik!)
17. Yes - pierścionek z brylantem (Klik!)
18. Yes - pierścionek z brylantami (Klik!)
19. Yes - Kolekcja Wiktoriańska - pierścionek z brylantami i szmaragdem (Klik!) 
20. Yes - Kolekcja Wiktoriańska - pierścionek z szafirami (Klik!)
21. Apart - pierścionek z białego złota z brylantem (Klik!)
22. Apart - pierścionek z żółtego złota z brylantami (Klik!)
23. Apart - pierścionek z żółtego złota z diamentami (Klik!)
24. Apart - pierścionek z białego złota z brylantem (Klik!)
25. W. Kruk - pierścionek z białego złota z brylantem (Klik!)


26. Yes - pierścionek z brylantami (Klik!)
27. Yes - pierścionek z brylantem (Klik!)
28. Yes - Metropolitan pierścionek z diamentami (Klik!)
29. Yes - Eternel pierścionek z diamentami (Klik!)
30. Apart - pierścionek z żółtego złota z brylantem (Klik!)
31. Apart - pierścionek z białego złota z brylantem (Klik!)
32. Apart - pierścionek z żółtego i białego złota z diamentami (Klik!)
33. Apart - pierścionek z białego złota z brylantami (Klik!)
34. Apart - pierścionek z białego złota z brylantem (Klik!)
35. W. Kruk - pierścionek z żółtego złota z brylantem (Klik!)


II. Wybór daty zaręczyn.
Jest to bardzo ważne. Często Panowie oświadczają się swoim wybrankom w urodziny, na wakacyjnych wyjazdach lub w okresie świątecznym. Natomiast część Panów woli zrobić to bez dodatkowych okazji. Zaręczyny same w sobie są wystarczającym powodem do świętowania :)
Z rozmów z koleżankami wiem, że przy wyżej wymienionych okazjach, po dłuższym okresie bycia w związku, kobiety mogą próbować zgadywać czy to właśnie ten moment, najczęściej wygląda to tak: "za tydzień mam urodziny, już 2 lata jesteśmy razem, super nam się układa, myślę że mogę dostać teraz pierścionek". Jednak Panowie! Namawiam Was do oświadczyn właśnie poza okresem świątecznym i nie w urodziny. Na pewno niespodzianka będzie tym większa, bo Wasza partnerka się tego wcale nie spodziewa :)

III. Miejsce zaręczyn.
Chyba po pierścionku jeden z najważniejszych punktów. Wiadomo - jeśli jest pierścionek, to oświadczyć można się wszędzie, jednak jeśli pragniecie czegoś wyjątkowego, to przedstawię kilka propozycji:
a)  romantyczna kolacja w restauracji - najbardziej znana forma zaręczyn. Ważne jest, by przyszły Pan Młody zadbał o nastrój, kwiaty (najlepiej ulubione swojej wybranki), oprawę muzyczną (można wybrać miejsce, gdzie grywana jest muzyka na żywo lub puszczana z płyty), czy o szampana (Pamiętajcie! Prawdziwy szampan pochodzi z Szampanii). Ważne jest to, by w restauracji było romantycznie i przytulnie (proponuję wybrać miejsce bardziej na uboczu, nie na środku sali);
b) łono natury - jeśli romantyczna opcja restauracji nie do końca Was przekonuje, a pogoda dopisuje, możecie zabrać swoją Ukochaną na piknik na łonie natury. Możliwości niezliczone - od miejskich parków i lasów, aż po malownicze Mazury, morze czy góry. 

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Do przygotowania takich zaręczyn trzeba się nieco bardziej wysilić. Musicie ustalić menu - mogą być to lekkie przekąski (koreczki, kanapki, sałatka), owoce, słodycze. Do tego koniecznie coś do picia - bez procentów lub z :) Oczywiście konieczne będą również talerze, szklanki/ kubeczki, serwetki, koc, przydadzą się ręczniki papierowe czy chusteczki nawilżane. Aby nie nosić się z różnymi torbami i pakunkami, przyda ię kosz piknikowy. Można kupić już wyposażone, wystarczy dołożyć jedzenie i napoje;

1. Kosz piknikowy Holiday (Klik!)
2. Kosz piknikowy Kayoba (Klik!)
3. Kosz piknikowy Picnic (Klik!)

c) coś niestandardowego - a może lot balonem (średnia cena 1600 zł.), skok ze spadochronem (średnia cena 500 zł), w szybowcu (średnia cena od 150 zł) lub wesołym miasteczku (średnia cena 50 zł.)? Takie zaręczyny są świetną alternatywą, dla tych bardziej klasycznych. Jeśli wiesz, że Twoja wybranka nie ma lęku wysokości i nie boi się sytuacji ekstremalnych, to serdecznie polecam! Tutaj adrenalina i widoki zastępują kolację, oprawę muzyczną czy dekoracje.

IV. Sposób zaręczyn
To ostatni punkt przygotowań - Wasza Ukochana zapamięta ten dzień do końca życia. W internecie można znaleźć tysiące pomysłów w jaki sposób się oświadczyć, jednak to od Was zależy jak to zrobicie. Musi być to spójne z całą oprawą zaręczyn, ale przede wszystkim z Wami - jeśli taniec i wygłupy nie są zgodne z Waszym charakterem czy osobowością, to może wyjść trochę sztucznie. W takim wypadku lepiej postawić na klasykę - klękamy na PRAWE kolano i wtedy najlepiej mówić prosto z serca (wcześniejsze przygotowanie mowy jest równie jak najbardziej na miejscu :) )

 Źródło: www.pinterest.com

 A Wy jak wyobrażacie sobie dzień zaręczyn? Piszcie śmiało :)


1 komentarz

  1. jestem z nim już 6 lat i nie mogę doczekać się tej chwili...

    OdpowiedzUsuń