Organizacja ślubu i wesela: zostało już 8 miesięcy!

wtorek, 12 stycznia 2016
data:post.title
Okej, nasza fikcyjna Para jest coraz bliżej ślubu. Zostało już 8 miesięcy. Przez 2 ostatnie miesiące musieli znaleźć zespół (lub DJ-a), fotografa, filmowca i własnymi strojami. A co dalej? No właśnie... 
Po pierwsze czas wybrać środek lokomocji na wesele... Chodzi o samochód lub inny pojazd, który dowiezie Parę Młodą na uroczystość. Możliwości jest masa. Pojazd można wybrać w zależności od stylu wesela. Tak będzie chyba najłatwiej, gdyż jeśli decydujecie się na wesele w stylu rustykalnym, będzie wyglądało cudownie, jak podjedziecie samochodem w starym stylu, odrestaurowanym z warkoczem kwiatów przy rejestracji :) Inaczej będzie w przypadku ślubu stylizowany na królewski - tutaj spokojnie możecie zdecydować się na dorożkę. A jeśli macie bardzo nowoczesny ślub, to może postawicie na jakąś egzotyczną markę samochodu? Ferrari, Lamborghini albo Maserati? Wybór należy do Was :)

 Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Po drugie czas zdecydować właśnie o dekoracjach weselnych - motyw wesela, kolorystyka i styl. Dlaczego właśnie teraz, nie wcześniej nie później? Gdyż dekorator będzie musiał wiedzieć jakie materiały musi zebrać. Musicie zdecydować jak udekorujecie stoły, Kościół (wiem, że teraz często księża nie chcą pozwalać na dekoracje Kościołów, ponieważ Panny Młode mają różne wizje i przy kilku ślubach w ciągu jednego dnia powstają kłótnie), sale weselną. Dekoratorzy mają dostęp do różnych wariantów kolorystycznych obrusów, szkła, sztućców i wszystkiego, co sobie wymarzycie. Pamiętajcie, że rady profesjonalistów będą bezcenne - wszystko będzie spójne, dopracowane i co najważniejsze - Wy nie będziecie musieli martwić się o ustawianie tego wszystkiego.

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Trzecim punktem są kwiaty. Skoro wybieracie dekoracje, to wielu z Was decyduje się na kwiaty (żywe lub sztuczne). Czasami kwiaty trzeba specjalnie sprowadzać, a taka procedura trochę trwa. Dobry florysta zaproponuje Wam najlepsze rozwiązania, podpowie jakie kwiaty wybrać, jeśli Wasze ukochane będą niedostępne lub zbyt drogie, to pomoże Wam wybrać zamienniki. 

  Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Ostatni punkt na dzisiaj, to papateria ślubna. Mogłoby się wydawać, że 8 miesięcy przed ślubem, to dużo za dużo, ale w praktyce tak nie jest. Już Wam tłumaczę dlaczego. Jeśli decydujecie się na specjalnie dla Was projektowane zaproszenia, które będą identyfikowały się z Waszym ślubem, będą spójne z całą stylistyką, to cały proces tworzenia zaproszeń (plus winietki, karty menu, standy na stoły, tablica z usadzeniem gości, monogramy itd.) trwa nawet więcej niż 4 miesiące. Wszystko przez to, że Parom Młodym ciężko wybrać konkretny projekt/ nigdy "nie mają czasu"/ "mają jeszcze dużo czasu"/ nie wiedzą ile papaterii jest im potrzebne. Samo wykonanie projektu trwa ok 2 tygodni, czasami ciut dłużej. Zazwyczaj graficy przygotowują 3 różne projekty i później, po wyborze jednego konkretnego wzoru mogą je poprawić wg. uznania Narzeczonych. Po akceptacji projektu można je już wydrukować i tylko czekać na dostarczenie. Pamiętajcie, że winietki drukuje się dopiero po ostatecznym zaakceptowaniu liczby gości (zawsze liczba zaproszonych gości różni się od liczby finalnej na weselu). 

  Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Na dzisiaj to tyle. Kolejne 4 punkty z życia fikcyjnej Pary Młodej. Przypominam, że ślubu nie można organizować na raz. Wiem, że piszę to za każdym razem, ale uwierzcie mi na słowo :) Jeśli macie jakieś pytania, to śmiało piszcie - na pewno odpowiem :)  


1 komentarz

  1. Dzięki za przydatną listę - niedługo ślub i trzeba w końcu wziąć się za organizację. Kiedy Twoim zdaniem jest najlepszy czas na wizytę Panny Młodej u kosmetyczki lub ewentualnie jakieś małe zabiegi typu oczyszczanie twarzy lub depilacja laserowa. Czy taki laser do depilacji nie podrażni nóg albo pach i czy powinno się go stosować wczęśniej niż kilka dni przed ślubem? :)

    OdpowiedzUsuń