Drużbant - zakres obowiązków

poniedziałek, 29 lutego 2016
data:post.title
Całkiem niedawno pisałam w poście o obowiązkach druhny (możecie go znaleźć TU), natomiast dzisiaj chcę przedstawić Wam - szczególnie Panom - zadania i obowiązki drużby.
 
Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

Wydaje się to bardzo proste, gdyż wystarczy zorganizować wieczór kawalerski, pomóc Panu Młodemu ubrać się w dniu ślubu i tyle. Ale czy na tym się kończą obowiązki drużby? Niekoniecznie. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że niektórzy na tym poprzestają na prośbę Pary Młodej czy Pana Młodego, jednak drużbant może pomóc jeszcze w kilku sprawach ;)
1. Pomoc w organizacji wesela - wiadomo, mężczyźni często uciekają od wyboru kwiatów, serwetek czy kolorów przewodnich, ale mogą pomóc w zorganizowaniu innych spraw, np. wyboru samochodu do ślubu, pomoc w zakupieniu alkoholu na wesele czy w wyborze weselnego menu. Każda sugestia się przyda i jeśli Para Młoda poprosi o pomoc, nie odmawiajcie od razu :)
2. Pomoc w wyborze garnituru i dodatków na wesele - Pan Młody i Panna Młoda muszą wyglądać nienagannie tego dnia. Skoro Panna Młoda ma do pomocy przyjaciółki, siostry, mamę, przyszłą teściową i całą żeńską część rodziny, to dlaczego nikt ma nie pomóc Panu Młodemu? Najlepszą osobą będzie właśnie świadek.
Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

3. Wspomniana wyżej organizacja wieczoru kawalerskiego - opcji jest milion! Pomysły przedstawię Wam w innych postach :)
 Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

4. Tak jak w przypadku druhny, drużbant może mieć przy sobie kilka rzeczy, w razie gdyby Pan Młody czegoś potrzebował, np. tabletki przeciwbólowe/ na kaca, gumę do żucia, chusteczki higieniczne itd. O reszcie zaopatrzenia do koszyczka ratunkowego możecie przeczytać TUTAJ. 


Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

5. Świadek powinien mieć być obecny przy błogosławieństwie i powinien podpisać dokumenty.
6. Drużbant wraz z druhną powinien zachęcać gości weselnych do wspólnej zabawy, uczestnictwa w oczepinach.
 Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

A w Waszych regionach panują jakieś tradycje związane z obowiązkami drużbantów? Dodalibyście coś do tej listy?
Prześlij komentarz