Filmy o tematyce ślubnej - część pierwsza

niedziela, 7 lutego 2016
data:post.title
Co prawda w Warszawie pogoda dzisiaj była cudowna i ludzie od oglądania filmów woleli spacery, ale na wieczór mam dla Was kilka propozycji :) Kolejność filmów jest zupełnie przypadkowa, ale może ktoś zainspiruje się do własnych ślubów.

1. "Za jakie grzechy, dobry Boże?" - okej, przyznam, że ostatnimi czasy jest to jeden z moich ulubionych francuskich filmów komediowych. Śmieję się zawsze przy niej tak dużo, że później boli mnie aż brzuch ;) O czym opowiada? Para katolików z trudem znosi małżeństwa swoich trzech najstarszych córek, które wychodzą za mężczyzn o odmiennych religiach. Nadzieje pokładają w najmłodszej - Laure - która jako jedyna spełni ich marzenia o ślubie kościelnym. Zobaczcie jak zareagują, gdy okaże się kto jest narzeczonym najmłodszej pociechy :)
 Źródło zdjęcia: www.filmweb.pl

2. "Ślubne wojny" - dwie najlepsze przyjaciółki Liv (Kate Hudson) i Emma (Anne Hathaway) biorą ślub w tym samym dniu. Każdej zależy na idealnym weselu i przez to ich przyjaźń przejdzie ciężką próbę.
 Źródło zdjęcia: www.filmweb.pl

3. "Kogel - Mogel" - świetna polska komedia. Pokazuje perypetie życiowe aspirującej studentki Katarzyny Solskiej i jej rodziców mieszkających na polskiej wsi. Kasia pod presją zawarcia niechcianego małżeństwa ucieka do Warszawy, gdzie zostaje pełnoetatową nianią małego Piotrusia.
 Źródło zdjęcia: www.filmweb.pl

4. "Uciekająca Panna Młoda" - amerykański klasyk. W roli głównej Julia Roberts i Richard Gere. Ike jest dziennikarzem piszącym artykuł o notorycznie uciekającej sprzed ołtarza Maggie. Komedia jest przewidywalna, ale jest uwielbiana na całym świecie :)
 Źródło zdjęcia: www.filmweb.pl

5. "27 sukienek" - Jane (Katherine Heigl) nałogowo zbiera suknie weselne, na których występowała w roli druhny. Podobnie jak w przypadku "Uciekającej Panny Młodej" zainteresował się nią przystojny dziennikarz specjalizujący się w weselach. Czy Jane i Kevin'a (James Marsden) połączy miłość do wesel?
 Źródło zdjęcia: www.filmweb.pl


To jest kropla w morzu filmów o tej tematyce, jednak dzisiaj więcej niż 5-ciu i tak nie obejrzycie - tak myślę :D Tak w ogóle, macie jakieś swoje, ulubione? 


Prześlij komentarz