Inspiracje kolorystyczne w sezonie 2016

niedziela, 28 lutego 2016
data:post.title


Witajcie Kochani!
Mam na imię Marlena i od kilku lat zajmuję się tematyką ślubną, zarówno organizacją, jak też realizacją kwiatowych i dekoratorskich aranżacji ślubnych. Wspólnie z Moniką zafascynowane jesteśmy pięknymi ceremoniami ślubnymi oraz weselnymi, dlatego też stworzyłyśmy to miejsce, by podzielić się z Wami naszym spojrzeniem na ten temat i niejako ułatwić Wam wszelkie wybory, rozwiać wątpliwości, ale też zainspirować, poradzić, czy udzielić wskazówek ślubnych. Chcemy, aby blog stał się nieskończonym źródłem inspiracji dla przyszłych Par Młodych.

Ponieważ sezon ślubny 2016 lada moment się rozpocznie, przygotowałam kolorystyczną mapę inspiracji na nadchodzący sezon. 

Insytut  Pantone Color ™ od roku 2000 roku wybiera kolor, który będzie królował przez najbliższy sezon. W tym roku  wyjątkowo wybrane zostały dwa kolory,
a mianowicie: ROSE QUARTZ & SERENITY. Kolory te pięknie współgrają również z szarościami. Pamiętajcie tylko, aby nie traktować tych wyborów kolorystycznych jako must have  Waszych aranżacji, niech posłużą jako  inspiracja. 


1. QUARTZ ROSE & SERENITY
Idealnie sprawdzą się tutaj takie kwiaty jak: peonie, pełniki, hortensje,
czy ostróżka z dodatkiem starca i eukaliptusa.
 

Poniżej znajdziecie inne kolory, dominujące w tegorocznych aranżacjach ślubnych.


2. PINK PASTELS
Niezmienne od kilku sezonów królujące pastele idealnie pasują tu peonie, róże vuvuzela, groszek pachnący, pełniki, skabioza, czyściec. 
 
3. LILAC GRAY
Lilaki, lawenda, hortensje w duecie ze starcem to połączenie idealne jeżeli chodzi o tę kolorystykę. Można także pokusić się o zastosowanie sukulentów, które nadadzą charakteru całej aranżacji. 

 4. GOLD IVORY
Zastosować tu można róże, storczyki, dalie. Kolorystykę tę można także nadać dodatkami. Zastosować można obrusy w kolorze, naczynia, świece, czy wszechobecne szkło Mercury Glass

 5. SNORKEL BLUE
Istnieje niezwykle mało kwiatów o takim zabarwieniu kolorystycznym. Do takiej dekoracji można wykorzystać skabiozę, chabry, hortensje,
czy zabarwiane storczyki. Dodatkowo efekt można uzyskać poprzez zastosowanie papeterii, tkanin, czy rożnych naczyń w tym kolorze. 


I to wszystko na dziś. Mam nadzieje, że zainspirujecie się tymi motywami. Jednak jeżeli żaden z tych kolorów Wam nie odpowiada nie przejmujcie się. Musicie odnaleźć te, które najbardziej będą odzwierciedlać Wasze poczucie estetyki, tak abyście czuli się swobodnie – żeby były po prostu WASZE.
Do następnego!
 

Prześlij komentarz