Jeszcze 3 miesiące i wesele! Czyli organizacja ślubu i wesela, gdy zostało już tak mało czasu

czwartek, 4 lutego 2016
data:post.title
Dzisiaj przedstawiam ciąg dalszy organizacji ślubu i wesela. Nasza fikcyjna Para Młoda przez ostatnie 9 miesięcy organizowała różne ważne elementy ślubu i wesela. W poprzednich postach mogliście przeczytać między innymi o wyborze lokalu, zespołu, fotografa, stylizacji wesela, czy wyborze tortu lub atrakcji weselnej w postaci obsługi barmańskiej. Teraz przyszedł czas na rozesłanie zaproszeń czy dopełnienia ślubnych formalności.
                                                                       Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

Okej, zaczynamy! 
Zaproszenia - jeśli macie gości z różnych zakątków Polski lub zza granicy, to nie zawsze możecie osobiście wręczyć zaproszenie na Wasz ślub. Odpowiednią opcją będzie rozesłanie zaproszeń pocztą. 3 miesiące wcześniej, to taki ostateczny termin, gdyż musicie wziąć pod uwagę czas dostarczenia listów - nie zawsze będzie to następny dzień po wysłaniu, czasami poczta w cudowny sposób "gubi się" lub wraca do nadawcy, bo okazuje się, że coś jest nie tak. Poza tym musicie wiedzieć na około miesiąc przed weselem, czy osoby zaproszone zjawią się na uroczystości czy też nie.
 Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

Kurs tańca - coraz więcej Par Młodych decyduje się na profesjonalną pomoc w stworzeniu pięknego układu tanecznego. Nie każdy z Nas jest urodzonym tancerzem, a osoba, która zajmuje się tym zawodowo, pomoże Wam nauczyć się czegoś prostego, nie trwającego 5 minut. Pamiętajcie, że pierwszy taniec jest akcentem rozpoczynającym wesele, nie musi być długi i skomplikowany. 
 Źródło zdjęcia: www.youtube.com

Transport gości weselnych - jeśli decydujecie się, żeby odebrać Waszych gości z wyznaczonego miejsca, dowieźć ich do Kościoła/ sali weselnej/ miejsc noclegowych, to czas najwyższy poszukać firmy przewozowej. Wiecie na pewno ilu gości będzie potrzebowało transportu, czy to rodzina, czy przyjaciele. Nie każdy ma samochód, niektórzy są przyjezdni i nie znają dobrze okolicy. Nie zostawiajcie gości samych sobie :)
 Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

Formalności ślubne - w większości miast czy to w Urzędach Stanu Cywilnego, czy Kościołach, formalności załatwia się około 3 miesiące przed ślubem. Oczywiście to wszystko zależy od tego, co jest wymagane w Waszym miejscu zaślubin. Jeśli zastanawiacie się jakie formalności Was czekają, to podpowiedź znajdziecie TU i TU

A Wy macie już wszystko pozałatwiane? :)

Prześlij komentarz