Co zamiast welonu?

niedziela, 3 kwietnia 2016
data:post.title
Czytając różne wypowiedzi przyszłych Panien Młodych na forach internetowych i facebooku, zauważyłam, że coraz więcej z nich planuje zrezygnować z welonu. W dzisiejszych czasach mamy masę możliwości, żeby zastąpić welon inną ozdobą. Zaczynamy!
Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

1. Woalka - bardzo pasuje do ślubów w stylu retro - szczególnie do sukienek o długości "za kolano". W toczkach fajne jest to, że podobnie jak welony - dzięki siateczce - częściowo zakrywają twarz.
Źródło zdjęć: www.pinterest.com

2. Toczek - podobnie jak woalka, pasuje do ślubów w stylu retro. Toczki pasują do prostych sukni, ale także do eleganckich kostiumów.
Źródło zdjęć: www.pinterest.com

3. Opaski - od jakiegoś czasu z powodzeniem zastępują niemodne już tiary i diademy. Idealnie pasują do sukni w literę A, a także w fasonie księżniczki.
Źródło zdjęć: www.pinterest.com

4. Przepaski - jeśli kochacie styl vintage, to opcja zdecydowanie dla Was! Wyglądają cudownie do delikatnie zdobionych, prostych sukni.
Źródło zdjęć: www.pinterest.com

5. Spinki i grzebyki - świetnie wyglądają pryz gładkich upięciach. W spinkach jest fajne to, że możecie je wykorzystać także po ślubie, na inne okazje.
Źródło zdjęć: www.pinterest.com

6. Kapelusz z szerokim rondem - co prawda w Polsce raczej się z tym nie spotkałam, jednak za granicą Panie także decydują się na taką opcję. Szczególnie są to Panie stające na ślubnym kobiercu po raz kolejny.
Źródło zdjęć: www.pinterest.com

7.  Koronkowe czepki - tak jak przepaski, będą idealne do ślubu vintage, boho. Te nakrycie głowy nawiązuje do mody z lat 20-tych, gdzie włosy można upiąć z boku, dodatkowo w dzisiejszych czasach dopinają do czepków welon. Koronkowy czepek będzie pasował zarówno do gładkich, jak i koronkowych sukien.
Źródło zdjęć: www.pinterest.com

8. Tiara ślubna - jeśli od zawsze marzyłaś o byciu księżniczką na własnym ślubie, cały ślub i Twoja stylizacja nawiązują do takiego stylu, to z pewnością tiara jest dla Ciebie! 
Źródło zdjęć: www.pinterest.com

9. Kwiaty - ostatnio Marlena opisywała kwiatową stylizację Panny Młodej (cały post znajdziecie TUTAJ), gdzie pokazała jak delikatne mogą być to ozdoby ślubne. Najczęściej jest to jeden większy kwiat, pasujący do reszty ślubnych kwiatów. W przypadku sukni prostych - zwieńczy całość, a bogato zdobionym zdecydowanie nie zaszkodzi. Można także zdecydować się na kilka mniejszych kwiatków, szczególnie gdy decydujecie się na luźne upięcia z warkoczami. 
Źródło zdjęć: www.pinterest.com

10. Wianek - uwielbiam wianki. Dodają delikatności, subtelności i podkreślają urodę kobiet. Grubość wianka może być dostosowana do Waszych potrzeb, kwiaty również. Moim zdaniem świetnie pasują do ślubów rustykalnych.
Źródło zdjęć: www.pinterest.com

11. Bez niczego - to także możliwa opcja. Dlaczego macie mieć coś na głowie, jeśli tego nie chcecie? Nikt nie powinien Was do tego zmuszać. Jeśli w dniu ślubu planujecie mieć rozpuszczone, pokręcone włosy, to po co dodatkowo wplatać w nie jakieś ozdoby (nie licząc wsuwek do upięcia fryzury)? Wszystko zależy od Was :)
Źródło zdjęć: www.pinterest.com
A Wy na co się decydujecie lub zdecydowałyście? Piszcie w komentarzach :) Prześlij komentarz