Organizacja ślubu i wesela - miesiąc przed ślubem!

środa, 6 kwietnia 2016
data:post.title
Poprzednie wpisy z tej serii opisywały cały rok przygotowań ślubnych, jakie czekają Parę Młodą. Teraz został już tylko miesiąc do tego ważnego dnia i czas dopinać wszystko na ostatni guzik.
Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

1. Wasi gości prawdopodobnie w większości albo potwierdzili, albo odrzucili przybycie na uroczystość, dlatego warto potwierdzić rezerwację miejsc noclegowych. Tutaj warto ustalić takie kwestie jak: rozkład gości na pokoje, śniadanie dla gości, ewentualne dostawki łóżek itd. 
Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

2. Menu weselne - jedzenie stanowi bardzo ważną kwestię na weselu. Ustalcie z lokalem dokładnie jakie dania chcecie mieć podawane tego dnia, w jakiej kolejności i o której godzinie. Powinniście również przedyskutować kwestię deserów, ciast, atrakcji dla gości (jeśli takie zaplanowaliście), aby lokal był dokładnie o wszystkim poinformowany. 
Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

3. Spotkanie z zespołem/ DJ-em - na takim spotkaniu ustalcie wszystkie szczegóły przyjęcia - jaką piosenkę wybraliście na pierwszy taniec, ustalcie jak często zespół lub DJ będzie sobie robić przerwy, jaki repertuar będzie grany. Warto także porozmawiać o oczepinach i innych zabawach podczas wesela, bo możecie niektórych zabaw sobie nie życzyć. 
Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

4. Usadzenie gości przy stołach - wielu Parom Młodym spędza to sen z powiek. Rodziny są bardzo różne, jedne są bardzo zżyte - inne - już niekoniecznie. W poście o ślubnym Savoir Vivre (znajdziecie go pod TYM linkiem) pisałam jak "książkowo" możecie rozsadzić gości, ale w praktyce jest różnie. Rodzice się rozwodzą w bardzo nieprzyjemnych okolicznościach, rodzeństwo się dosłownie nienawidzi, wujek woli przyjść z kochanką, niż z własną żoną itd. itd. Takie osoby najczęściej usadza się w dwóch różnych krańcach sali, żeby nie doszło do bójek, ale nie warto się załamywać - to Wasz dzień i każdy powinien to uszanować, bez względu na to, gdzie będzie siedział :) 
 Źródło zdjęcia: www.pinterest.comPrześlij komentarz