Oszczędne wesele - wydrukuj to sam!

piątek, 1 lipca 2016
data:post.title
Zaproszenia... Jest tyle sklepów internetowych i stacjonarnych, że można dostać od tego bólu głowy :) Wybrać takie, które pasują do całej oprawy weselnej i do samej Pary Młodej wbrew pozorom nie jest tak łatwo. Wiem, można sobie zaprojektować całą papaterię ślubną u grafików, jednak u profesjonalistów nie jest też tanio.


Zawsze pozostaje jeszcze inna opcja - skorzystanie z gotowych szablonów i wydrukowanie ich samodzielnie :) Przeszukałam dziś Internet i znalazłam kilka stron, gdzie ZA DARMO możecie stworzyć i ściągnąć zaproszenia/ RSVP itp.

  1. Świetny, cudowny, bajeczny! Darmowy projekt zaproszenia autorstwa Karoliny Krysztofiak, autorki bloga www.zyj-kochaj-tworz.pl. Karolina udostępniła genialne zaproszenie, mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu :)
  2. Inny polski projekt, równie cudowny jak ten powyżej, to zaproszenie od Agaty Szupke. Agata pracuje jako fotograf, jest bardzo utalentowana :) Projekt darmowego zaproszenia znajdziecie pod TYM linkiem. 
  3. Greetingsisland (link znajdziecie TUTAJ) - wow, jestem pod wrażeniem wielu wzorów do wyboru! Znajdziecie tutaj 9 stron z szablonami, a w większości możecie zmienić nawet kolor. Niektóre z szablonów umożliwiają także wklejenie zdjęcia. Niestety jak to jest z amerykańskimi stronami - nie każda czcionka ma polskie znaki... Zrobiłam na szybko jedno zaproszenie i niestety, te najfajniejsze czcionki (wg. mnie) nie mogą zostać użyte. Chyba, że komuś nie przeszkadza kilka literek w tekście pisane inaczej :)
  4. Na stronie Love and lavender znajdziecie również świetne zaproszenia do pobrania za darmo. Dostępnych jest kilka kolorów danego zaproszenia (w większości), czcionki niestety zmienić się nie da. Inną wadą niektórych zaproszeń jest to, że data i godzina przyjęcia są pisane po angielsku - mimo tego, że przy projektowaniu wybierało się opcję cyferkową, później automatycznie jest to zamieniane na opis po angielsku (jak we wzorze).
  5. Zaproszenia ze strony Printable invitation kits idealnie pasują do większości stylów wesel - glamour, rustykalny, vintage, romantic etc. Za darmo można ściągnąć i zaproszenie i karteczkę RSVP. Jak pobrać ten wzór? Wystarczy kliknąć "Download Invitation" (na różowym tle) i plik zapisać w formacie PDF. Tam można je edytować wedle uznania :) Ściągnęłam 2 przypadkowe wzory i w każdym były dostępne polskie znaki, nie wiem czy akurat trafiłam czy jest tak w każdym zaproszeniu, ale to OGROMNY plus.
  6. Na stronie Wedding chicks zaproszenia i CAŁA pozostała papateria ślubna wyglądają jak wprost od grafika! Ale niestety, to co da się zmienić w szablonie to imiona Pary Młodej, datę przyjęcia (która z cyferek na zaproszeniu zamienia się na słowa) i miejsce przyjęcia. Zostają teksty typu "You are invited to celebrate the wedding of..."; "Please to join us for a bridal shower in honor of..." itd. Nie da się tego edytować :(
  7. Strona Freepik ma bardzo bogatą ofertę. Słowo "bardzo", to chyba za mało. Żeby ułatwić sobie poszukiwania, polecam kliknąć na kategorię "wedding" lub inną jaka Was interesuje (wszystkie kategorie znajdziecie po lewej stronie portalu). Musicie tylko uważać, bo za niektóre wzory trzeba płacić.

Korzystaliście kiedyś z powyższych stron? A może znacie jeszcze jakieś strony, gdzie są dostępne za darmo wzory zaproszeń lub pozostałej papaterii?


1 komentarz

  1. Nie miałam bladego pojęcia o takich stronach, ale w sumie tym bardziej się cieszę, że zaprojektowałam sobie wszystko sama :) Zaproszenia mam dość nietypowe i gościom bardzo się podobały w takiej formie!

    OdpowiedzUsuń