Recenzja książki "Wasz piękny ślub"

niedziela, 13 listopada 2016
data:post.title
Pod koniec października stałam się szczęśliwą posiadaczką książki "Wasz piękny ślub" autorstwa Karoliny Waltz i Magdaleny Piechoty.

Muszę przyznać, że z niecierpliwością na nią czekałam i powiem szczerze - opłacało się! Druga książka dziewczyn jest swego rodzaju albumem pięknych, polskich ślubów, które rzeczywiście się odbyły (a nie są to wyłącznie stylizowane sesje zdjęciowe). Poradnik podzielony jest na 6 rozdziałów, który rozpoczyna się od sesji stylizowanej, z poradami i wieloma cennymi informacjami. Przeczytajcie więcej poniżej :)

Pierwszą zaletą niewątpliwie jest przejrzystość i czytelność książki - mimo wielu kolorowych zdjęć i całej oprawy graficznej, książka nie jest tym wszystkim przepełniona. W książce znajdziemy 24 reportaży ślubnych, z czego wiele jest w moim ukochanym stylu rustykalnym. Zakochałam się w realizacji Marysi i Pawła. Bardzo "mój" styl, wszystko idealnie dopasowane - zresztą pozostałym realizacjom nie mogę powiedzieć, że coś ze sobą nie współgrało - klimat, dekoracje, stylizacja Pary Młodej. Bardzo TAK!

Drugim ważnym aspektem jest opis każdego ze ślubu. Pod zdjęciem "głównym" możemy zobaczyć kolory przewodnie przyjęcia, dokładną datę ślubu, miejsca wesela, w jakim stylu został ślub zorganizowany, oprawa florystyczna czy nazwa fotografa, który uwiecznił uroczystość i przyjęcie. Jest to świetna inspiracja dla wszystkich niezdecydowanych przyszłych Par Młodych, ponieważ dzięki temu (szczególnie Panowie :) ) mogą łatwiej sobie wyobrazić jak ich dzień może wyglądać. Bardzo podobają mi się także komentarze Par Młodych danego wesela. Widać, że mimo upływu czasu nadal czule wspominają swój dzień.

Karta oszczędności jest wspaniałym dodatkiem w książce - znajdziecie ich dokładnie 6. O co chodzi z tymi kartami? Mianowicie są to świetne porady od profesjonalistów na czym warto oszczędzić przy planowaniu wesela. Uwierzcie mi, że są to przydatne podpowiedzi i dzięki nim każdą Parę Młodą będzie stać na wesele marzeń.

Czwartą już zaletą omawianej książki są stylizowane sesje zdjęciowe i karty inspiracji do każdej z nich. Sesje są idealnie dobrane, współgrają ze sobą perfekcyjnie. Nie ma się zresztą co dziwić, gdyż powstawały dzięki ciężkiej pracy profesjonalistów. Dzięki kartom inspiracji możecie przeczytać - i zobaczyć - jak dana sesja powstawała, jakie dodatki zostały zastosowane i na co zwracano uwagę podczas tworzenia zdjęć. Moja ulubiona sesja to "Współczesny romantyzm" :)

Fajnym elementem są także podpowiedzi od podwykonawców z różnych dziedzin branży ślubnej, np. od Magdaleny Piechoty (jednej z autorek książki) o tym jak przygotować się do zdjęć ślubnych, czy też od Magdaleny Jędrzejczak (florystki z Pracowni Zieleni) o modnych trendach w dekorowaniu ślubu i wesel. Bardzo polecam przeczytać te informacje - są bardzo interesujące i napisane w sposób jasny i klarowny.

Miłym dodatkiem jest również porada od konsultanta ślubnego - w "Waszym pięknym ślubie" poczytacie wskazówki od Dariusza Zwadowskiego z firmy zwadowski.pl. Widać, że Dariusz ma wielką wprawę w organizacji różnego rodzaju przyjęć, mnie szczególnie interesowały porady dotyczące organizacji wesela w plenerze, gdyż jest to wielkie wyzwanie i warto poznać opinię specjalisty :)

Polecani to jedna z ostatnich części książki. Są to firmy, które autorki z czystym sercem mogą polecić przyszłym Parom Młodym lub innym firmom szukającym kogoś do współpracy.
 
Jak pisałam na początku dzisiejszego postu, książka bardzo mi się podoba. Zajmuje dumnie swoje miejsce na stoliku nocnym, gdyż często do niej zaglądam w poszukiwaniu inspiracji do tworzenia kolejnych postów. Wiem, że dziewczyny stworzą kolejną część książki, która będzie równie niesamowita i już teraz z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nie mogę się tego doczekać.

Jeśli chcecie mieć tą książkę również u siebie na półce, możecie zakupić ją w empiku http://www.empik.com/wasz-piekny-slub-waltz-karolina-piechota-magdalena,p1127949173,ksiazka-p
Mieliście okazję zajrzeć do książki "Wasz piękny ślub"? Jeśli tak, to jakie macie odczucia? Prześlij komentarz