Wesele w stylu gypsy

poniedziałek, 30 stycznia 2017
data:post.title
Styl gypsy kiedyś nieodmiennie kojarzył mi się z kiczowatymi, amerykańskimi weselami, rodem z programu "My fat big gypsy wedding". Wielkie landrynkowe suknie, kłótliwe rodziny, wielkie torty (i wszystko inne też) i tandetnie ubrani Panowie Młodzi. Jednak dzisiaj chciałabym przełamać trochę te wyobrażenie i pokazać Wam, że taki motyw wesela nie musi być niesmaczny.

Co przychodzi mi na myśl, jak wyobrażam sobie wesele w stylu gypsy? 
 1. Kolor - to moje pierwsze skojarzenie. Dlaczego kolor? Ponieważ Cyganie uwielbiają kolorowe stroje, są weseli, energiczni i żyją muzyką.
 2. Pomieszanie stylów - trochę bohoemian, trochę rustykalnego, trochę glamour - wszystko razem da nam idealną mieszankę na wesele z motywem gypsy!
 3. Swojskość - wydaje mi się, że rodzina powinna czuć się nieskrępowana podczas cygańskiego wesela. Wszystko powinno być na luzie, ale z domieszką elegancji (np. złotej zastawy lub innych złotych elementów dekoracyjnych).
 4. Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kolor! - Kolorowe, polne kwiaty - musi ich być bardzo dużo a przede wszystkim muszą pachnieć intensywnie! Może jaśmin? Albo bez?
 5. Przyroda - bo gdzie indziej miało by się odbyć takie wesele jak nie na łonie przyrody, z ogniskiem, tańcami i muzyką na żywo do białego rana?

A teraz zobaczcie jakie inspiracje dla Was przygotowałam :)
Fot. Scott Clark Photo
Fot. Wilde Whim Design + Photography
Fot. D'Art Photography
Fot. www.specjalevents.com
Fot. The Leekers
Fot. Intimate Weddings
Fot. Lauren Gabrielle Photography
Fot. Jane Z Photography
Fot. Bylammy Lynn
Fot. Rooftop Mosaic
Fot. Gypsy Floral and Events
Fot. Oli Sansom

Pamiętajcie! Wcale nie musicie wyglądać jak para poniżej, żeby mieć prawdziwie cygańskie wesele :)
Fot. www.dailymail.co.uk
 

2 komentarze

 1. Fajny wpis i inspiracje ślubne. Akurat powoli przygotowuje się do swojego wesela choć myślę, że będzie on bardziej glamour niż gypsy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już niedługo na blogu pojawią się także inspiracje wesela w stylu glamour :) <3

   Usuń