7 wskazówek do idealnego ślubu plenerowego

środa, 1 marca 2017
data:post.title
Nie ma nic piękniejszego od składania sobie przysięgi na łonie natury. Dzięki temu, że śluby cywilne w Polsce od 2015 roku mogą być udzielane w terenie, Pary Młode mogą mieć niesamowitą scenerię w najważniejszym dla siebie dniu. Poniżej przeczytacie 6 wskazówek do idealnego ślubu plenerowego.
Fot. One Edition Photography
Wskazówka 1 - Zróbcie research
Znajdźcie odpowiedniego fotografa, który potrafi robić zdjęcia w ciekawych lokalizacjach (często odległych jak góry, środek lasu/ pola, tropiki). Aby dotrzeć do najpiękniejszych miejsc, czasami trzeba poświęcić dużo czasu na znalezienie ich - to sprawi, że są tak wyjątkowe. Znalezienie fotografa, który podzieli Waszą wizję to już połowa sukcesu. Musicie koniecznie przejrzeć wiele stron z usługami fotografów, przeanalizować ich portfolio, cenniki, poczytać opinię innych Par Młodych, aby być pewnymi swojego wyboru. Gdy już wybierzecie 3 - Waszym zdaniem najlepszych - spotkajcie się z każdym, aby zobaczyć czy "iskrzy" między Wami - bo nie ma niczego gorszego, jak barak współpracy pomiędzy Parą Młodą a fotografem. W końcu to on ma uwiecznić tak magiczne chwile na zdjęciach.   

Wskazówka 2 - Dobór lokalizacji
Po wyborze odpowiedniego fotografa, zajmijcie się doborem lokalizacji. Możecie porozmawiać z fotografem czy ma jakieś sugestie co do miejsc o których myślicie, może zaproponuje Wam kilka swoich propozycji. Ważne jest, aby mieć na uwadze porę roku, w jakim ślub ma się odbyć (np. jeśli kochacie wiosnę, to najlepiej wiosną pojechać w wybrane  miejsce z fotografem i zobaczyć czy już jest zielono, czy kwitną kwiaty, jakie jest światło). Dzięki temu będziecie mięli pewność, że zdjęcia z ceremonii wyjdą idealnie.
Fot. Comfort Studios
Wskazówka 3 - Zła aura
Nie zawsze pogoda dopisuje, dlatego warto mieć w zanadrzu namiot, który możecie rozstawić w przypadku deszczu.  

Wskazówka 4 - Odpowiednie obuwie
Jeśli wiecie, że dotarcie na ceremonię będzie wymagało wejścia pod górę czy trasa biegnie przez leśne drogi, zaopatrzcie się w trampki czy inne wygodne buty, w których spokojnie pokonacie trasę. Dzięki temu Panna Młoda nie połamie sobie nóg na nierównościach, a Pan Młody nie nabawi się odcisków w pantoflach. Nie zapomnijcie jednak wziąć ze sobą ślubnego obuwia, dla najlepszego efektu zdjęć :)

Wskazówka 5 - A pod sukienkę....
Załóżcie legginsy! Uwierzcie mi, że to bardzo ułatwi całą drogę do celu.

Wskazówka 6 - Ratunek
Podczas takiej uroczystości przyda się mały ratunek w postaci bibułek matujących, lakieru do włosów czy innych urodowych drobiazgów.
Fot. Tessa Barton
Wskazówka 7 - Chłód
Miejcie pod uwagą, że pogoda nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Przygotujcie się szczególnie na ewentualny chłód - zabierzcie ciepły sweter lub koc do okrycia ramion.    

Dodalibyście coś do powyższej listy?

 

Prześlij komentarz