Miejski szyk

piątek, 10 marca 2017
data:post.title
Oglądając wiele inspiracji ślubnych widzę coraz większą ilość ślubów w stylu rustykalnym/ boho. Tak, to moje ulubione style, ale chyba powoli zaczynam się tym przejadać - co mnie smuci, bo kiedyś takie śluby były inne, wyjątkowe.

Postanowiłam zrobić coś innego i dzisiaj przychodzę do Was z inspiracjami, bliskimi obecnym trendom ślubnym, czyli miejski szyk. Nie każda z Par Młodych marzy o weselu w stodole czy typowej sali z kremową tapetą. Są Pary, które decydują się na wesele w nowoczesnym hotelu czy bardzo industrialnych wnętrzach. 
Fot. Emily Wren Photography

Czym charakteryzuje się miejski szyk?

Wychodząc na przeciw coraz bardziej wymagającym Parom Młodym firmy dekoratorskie i florystyczne stają na głowie, aby stworzyć coś pięknego i niepowtarzalnego. Miejski szyk to dla mnie elegancja, połączona z minimalizmem. Świeże spojrzenie na surowe dekoracje kwiatowe (np. użycie wyłącznie liści monstery, palm czy paproci), przełamane dodatkiem złotych elementów takich jak sztućce, wazony (wazony często są geometryczne), duża ilość szkła, a także liczne formy zastawy stołowej. Według mnie miejski szyk, to coś pomiędzy pełnym przepychu ślubem glamour, a bardzo prostym, wręcz skąpym ślubem industrialnym.
Fot. Sarah Street Photography

Fot. Amanda Jameson Weddings

Fot. Nouba Lenzo

Fot. www.nouba.com.au

Fot. Kathryn Ivy Photography

Fot. www.weddingbells.ca

Fot. Our Labor Of Love
Fot. M. K. Sadler

Jaką paletę barw wybrać?

Miejski szyk nie ma określonej ramy kolorów. Tak na dobrą sprawę możemy zacząć od klasycznej bieli i przełamać ją szarościami lub czymś bardziej kolorowym, np. zielenią, czerwienią lub żółtym. Widziałam także piękne realizacje biało-czarne czy elementy żółtego/ różowego złota, miedzi lub srebra. Jedynym, przy czym bym została, to odrobinę barwy "przybrudzone". Dzięki temu przełamiemy znane nam schematy, a całość - w połączeniu z kwiatami i dekoracjami - wyjdzie pięknie.
Fot. Peaches & Mint

Fot. www.paperrowpress.co.uk
 
Dekoracje? Im prościej tym lepiej!

Cudowna domena, która powinna towarzyszyć wszystkim Parom Młodym - im prościej tym lepiej. Proste, geometryczne wzory, szkoło, metal i drewno  - same cuda!
Fot. Greg Finck Photography

Fot. Jake + Heather

Fot. Steven Michael Photography

Fot. Kristen Jane Photography

Fot. Made by Girl
 
A może coś słodkiego?

Tortami można się zachwycać codziennie - są tak piękne, że szkoda ich kroić :)
Fot. Jose Villa
Fot. Kim Lyn Photography
Fot. In Frames Photography

Wybranie motywu czy kolorów przewodnich wesela nie jest najważniejsze, jednak w dobie dostępu do różnych produktów Pary Młode chcą, aby zapamiętano ich śluby z jak najlepszej strony. Wydaje mi się, że jesteśmy coraz odważniejsi w decyzjach, mówimy głośno o tym czego oczekujemy, a to również sprowadza się do tego, że jesteśmy zadowoleni. Miejski szyk uznaję za jeden z najlepszych stylów, w jakim można zorganizować wesele. Moje serce nadal w większości zajmuje rustykalny czy boho, ale ten z dzisiejszych inspiracji wzbija się coraz wyżej w klasyfikacji :)

Podoba się? 

 

Prześlij komentarz