10 propozycji na udekorowanie drogi do ołtarza

środa, 26 kwietnia 2017
data:post.title
Dekoracja drogi do ołtarza spędza wielu Pannom Młodym sen z powiek. Większość pań chciałoby, aby Kościół był udekorowany zgodnie z jej wymaganiami, ale przy ślubach odbywających się jeden po drugim może być ciężko wymienić dekoracje na nowe. Można także umówić się z innymi parami i udekorować Kościół w jednym stylu. Można. Ale dziś chcę Was zainspirować do czegoś innego.
Wpis będzie także idealny dla Par Młodych, które planują ślub plenerowy (cywilny), humanistyczny czy innych wyznań.

1. Dywan - klasyczna opcja, najczęściej w kolorze czerwonym lub białym. Inną wersją są dywany, takie jak miały kiedyś nasze babcie :) Idealny na ślub w stylu gypsy. 
Fot. Boots Photography
Inną wersją jest klasyczny dywan z monogramem. Jak Wam się podoba taka opcja?
Fot. Dana Fernandez

2. Dywan z płatków kwiatów - można puścić wodze fantazji i ułożyć misterny kobierczyk, np. w kolorach ombre lub porozrzucać płatki różnych kwiatów po drodze do ołtarza/ na miejsce ceremonii.
Fot. www.theperfectpalette.com
Fot. NLC Productions

3. Drzewka - występują w różnej wielkości, kształcie, mogą być kwiatowe, iglaste lub liściaste. Udekorowane lub nie. Decyzja należy do Was :)
Fot. Kevin Chin Photography

4. Słoiczki/ wazoniki - jedna z najczęściej wybieranych opcji zaraz po dywanach. Macie tutaj bardzo duże pole do popisu, możecie zdecydować się na zwykłe słoiki z kwiatami polnymi, rożki z gipsówką albo finezyjnie ułożone kule kwiatowe.
Fot. Vis Photography

Fot. Khaki Bedfords Weddings
 
5. Pióra - świetna alternatywa dla płatków kwiatów. Szczególnie przy wyborze piór na motyw przewodni wesela.
Fot. www.abeautifulmess.com
 
6. Papierowe ozdoby - cudownie udekorują plenerową ceremonię. Najlepsze jest to, że w bardzo prosty sposób możecie zrobić je samemu.
Fot. www.etsy.com
 
7. Obrazki - mogą być z Waszymi ulubionymi cytatami, może być to wiersz rozbity na kilka części, słowa piosenki czy Wasze powiedzonka. Fajnie prezentują się na drewnianych lub kredowych tablicach.
Fot. Anne Klein Photos
 
8. Zdjęcia - wybierzcie albo te z Waszego dzieciństwa (oby nie żadne kompromitujące) lub z wspólnych podróży czy innych okoliczności.
Fot. www.boards-weddingbee.com
 
9. Wiszące girlandy - robią ogromne wrażenie, szczególnie w piękny dzień. Jest wiele wzorów i kolorów girland i możecie wybrać chorągiewki, kwiatki, a nawet lampki.
Fot. www.bridalguide.com
 
10. Dekoracja z zasłonką w tle - przejście pod alejką z takich zasłon wygląda bajecznie!
Fot. Elizabeth Messina


Która z powyższych propozycji jest Waszym faworytem?        

2 komentarze

  1. Naszym faworytem zdecydowanie jest klasyczny dywan z monogramem, jednak delikatne płatki kwiatów, również wyglądają zjawiskowo. Tyle świetnych propozycji, że ciężko się zdecydować na jedną.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja też mam mały problem, ale chyba padnie na płatki kwiatów rozsypane nierównomiernie na trawie :)

      Usuń