Tego nie usłyszycie od przyjaciółki czy ciotek

czwartek, 18 maja 2017
data:post.title
Jak wiecie przy organizacji wesela duża część rodziny czy znajomych będzie udzielała Wam cennych wskazówek, niekiedy bardzo abstrakcyjnych i nie do końca dobrych (o tym napiszę w innym poście). Dzięki temu możecie poczuć się sfrustrowani i wkurzeni - a przecież nie tak ma być - szczególnie podejmując często ważne i trudne decyzje przy planowaniu wesela. Jeśli jesteście już na skraju przepaści, macie dosyć i chcecie rzucić wszystko w diabły - poczekajcie chwilę :) 
Fot. Motif Motion and Stills
 
Znajdźcie równowagę między pięknem a funkcjonalnością

Chcecie wynająć namiot, ale zmagacie się z różnymi ofertami, bo jeden jest piękny, ale poza Waszym budżetem, a inny jest ciut w innym stylu, ale osiągalny? Pamiętajcie - namiot ma spełniać podstawową funkcję ochrony przed warunkami atmosferycznymi - natomiast z zewnątrz może wyglądać odrobinę inaczej niż chcecie. Wewnątrz (w każdej przestrzeni), z pomocą dekoratora/ florysty/ rodziny/ przyjaciół możecie wyczarować przepiękną aranżację.


Pamiętajcie DLACZEGO się pobieracie

Oczywiste? Ale jednak czasami się o tym zapomina. Mimo wszystko w całych przygotowaniach nie chodzi o to jak będzie przystrojona sala albo jakie zaproszenia będą najlepiej pasowały do motywu przewodniego - pobieracie się z miłości. Podczas przygotowań czekają Was momenty przyjemne, ale także stresujące i będziecie musieli iść w pewnych kwestiach na kompromis. Pamiętajcie, żeby nie zrzucać całych przygotowań na Pannę Młodą/ Pana Młodego, podzielcie także obowiązki. Jeśli widzicie, że mama czy druhna chcą szczerze pomóc, to wyznaczcie im jakieś zadanie. Zawsze zostanie Wam więcej czasu na inne sprawy.
Fot. Aislinn Kate Photography

Zrozumcie i zaakceptujcie niektóre koszta 

Niektóre rzeczy w budżecie będą dla Was frustrujące (najczęściej Panowie Młodzi się wkurzają :) ). Ale niektórych spraw nie można od tak pominąć, np. oświetlenia, które potrafi świetnie zbudować atmosferę przyjęcia.  
Inną kwestią są zaproszenia - wiadomo, nie każdy chce mieć projektowane zaproszenia pod kątem motywu czy koloru przewodniego wesela. Ale czy wręczając gościom takie zaproszenie nie będziecie przekazywać im swego rodzaju tajemnicy? Tego czego mogą się spodziewać na Waszym przyjęciu? Kiedyś podczas rozmowy z Kariną Ciosk z Agencji Spinki usłyszałam fajne zdanie "w sezonie ślubnym goście mogą zmagać się z dylematem - na czyje wesele pójść skoro w rodzinie jest ich 4 w same wakacje? I dostając kilka zaproszeń być może zdecydują się na te, gdzie dostali przepiękną papaterię".
Torty - może wydawać się, że to tylko mąka, jajka, cukier i owoce do ozdoby. Ale te, które smakują i wyglądają jak dzieła sztuki kosztują niemałe pieniądze. Jeśli nie chcecie mieć "chemicznego posmaku" w ustach po tortach, rozważcie ich zakup w dobrych cukierniach.


To jak to jest z tymi dziećmi?

To jedna z najtrudniejszych decyzji jakie muszą podjąć Pary Młode odnośnie wesela. Twoja przyjaciółka nie tak dawno temu została mamą i chciałabyś, aby je zabrała na wesele, ale dalekiego kuzyna dzieci nie możesz znieść? Niestety tak się nie da, musicie ustalić jedną zasadę - wesele z dziećmi, albo bez.  


Nie musicie robić tego, czego inni od Was oczekują

Usłyszeliście, że ślub cywilny jest gorszy od kościelnego, ale z Bogiem jakoś Wam nie po drodze? Rodzice mimo wszystko wymuszają na Was zaproszenie cioci Helenki nie widzianej od komunii, gdy Wy nie macie na to ochoty? Panna Młoda musi mieć koniecznie białą długa suknię a Pan Młody garnitur? Bzdura! Nawet jak rodzice dokładają się/ płacą za wesele możecie z nimi szczerze porozmawiać i wytłumaczyć im, że oni swoje wesele mieli, ale chętnie pobawicie się na ich odnowieniu małżeństwa. To WASZ DZIEŃ. Nie innych. Dzięki temu zaproszeni goście rzeczywiście to poczują bawiąc się do białego rana w plenerze a nie w pałacyku :)


 

1 komentarz