Filmy o temtyce ślubnej - część 2

wtorek, 13 marca 2018
data:post.title
Nie wiem jak Wy, ale ja kocham filmy z weselami w tle. Co prawda zazwyczaj są to typowe komedie romantyczne, ale co zrobić? W końcu jestem kobietą i niepoprawną romantyczką :)

1. Ojciec Panny Młodej (1991)

Małżonkowie George (Steve Martin) i Nina Banks (Diane Keaton) tworzą cudowną, amerykańską rodzinę razem z córką Annie (Kimberly Williams) oraz synem Matty'em (Kieran Culkin). Pewnego dnia Annie wraca do domu ze studiów we Włoszech i oznajmia, że wychodzi za mąż za Bryana (George Newbern). Wiadomość o rychłym ślubie Pary tak zaskakuje Banksów, że całkowicie dezorganizuje ich życie. 

  

2. Moje wielkie greckie wesele (2002)

Grecka rodzina Portokalos mieszka w USA. Każdy z członków wielkiej rodziny martwi się o wciąż niezamężną Toulę (Nia Vardalos). Pewnego dnia 30-latka spotyka w biurze podróży swojej ciotki przystojnego Iana Millera (John Corbett) i zakochują się w sobie bez pamięci. Rodzina jednak nie jest z tego zadowolona, gdyż wybranek Touli nie jest Grekiem. Film przedstawia zabawne perypetie dwóch odmiennych kultur podczas organizacji wesela.
 3. Moja dziewczyna wychodzi za mąż (2008)

Tom (Patrick Dempsey) jest kobieciarzem. Od wielu lat przyjaźni się z Hannah (Michelle Monaghan) i ta postanawia poprosić go o zostanie drużbą na jej ślubie z Collinem (Kevin McKidd). Tom nagle uświadamia sobie, że uczucia jakie żywi do Hannah to coś więcej niż przyjaźń.


4. Powiedz tak! (2001)

Konsultantka ślubna Mary (Jennifer Lopez) dokłada wszelkich starań, aby Pary Młode wspominały dzień swojego ślubu jako najlepszy w życiu. Jednak sama nie ma szczęścia w miłości. Zakochuje się w doktorze Steve Edisonie (Matthew McConaughey), ale szybko odkrywa, że nowe zlecenie jakie przyjęła, to organizacja ślubu jej ukochanego. 


5. Narzeczony mimo woli (2009)

Sandra Bullock jako Margaret Tate w roli kobiety będącej na bardzo wysokim stanowisku, odnoszącej sukcesy, jednak odstraszająca od siebie każdego mężczyznę. Okazuje się, że grozi jej deportacja do Kanady i żeby tego uniknąć postanawia wyjść za mąż za swojego współpracownika Andrew (Ryan Reynolds). Zabawna historia o miłości, która kiełkowała z dnia na dzień.
Oglądaliście te filmy? Jak widzicie nie są to najnowsze produkcje, ale przyznam, że można się na nich pośmiać w (jeszcze) chłodne wieczory :)
  

Prześlij komentarz