6 rzeczy, jakie warto zrobić przed założeniem sukni ślubnej

poniedziałek, 9 kwietnia 2018
data:post.title
Nadszedł TEN dzień - jesteś już praktycznie gotowa. Jednym z ostatnich kroków podczas przygotowań jest założenie na siebie sukni i oczekiwanie na przyjazd Pana Młodego. Jednak zanim założysz swoją kreację na siebie warto pamiętać o kilku (wydaje się błahych) rzeczach.
Fot. www.weddingguides.com
1. Zjedz i napij się
Jeśli najpierw założysz suknię, a później postanowisz jeszcze wrzucić coś na ząb, będziesz musiała podwójnie uważać, żeby niechcący niczego nie zabrudzić. Wiem doskonale, że możesz być zestresowana, więc jedzenie będzie ostatnim o czym myślisz, ale proteinowy baton, jogurt czy mieszanka orzechów wspomogą Twój organizm przed zasłabnięciem. Dodatkowo możesz pozwolić sobie na lampkę szampana czy białego wina - tak na rozluźnienie :)

2. Umyj zęby
Okej - zjadłaś już - teraz czas na umycie zębów. Nie chcesz na pewno, żeby resztki jedzenia były widoczne na zdjęciach. Także zanim założysz suknię, zadbaj także o piękny uśmiech. 

3. Skorzystaj z toalety
Co prawda w sukni też się da, ale nie rzadko potrzebna jest wtedy pomoc druhny/ mamy/ siostry. Pamiętaj, że to długi dzień (i noc) i taka chwila na osobności Ci się przyda. 

4. Miej już zrobiony makijaż i fryzurę
Niby oczywiste, każda z nas zapisuje się na to dużo wcześniej. Dlatego zakładając suknię róbcie to od dołu, a nie przez głowę - unikniecie dzięki temu rozmazania makijażu (i pobrudzenia przy tym sukni) i dodatkowo nie rozwalicie pięknie ułożonej fryzury.

5. Zrób kilka zdjęć z przygotowań
Miło się wraca do zdjęć z dnia ślubu. Obejmuje to także przygotowania. Na twarzach widać wtedy wszystkie emocje jakie Wam towarzyszyły. Dlatego zanim wskoczysz w suknię swoich marzeń, warto zrobić kilka zdjęć podczas makijażu, z druhną w ozdobnych szlafrokach przy lampce szampana. 
Fot. The Grovers Photography

6. Dopilnowanie czegoś na ostatnią chwilę
Jeśli wzięłaś coś na swoje barki i postanowiłaś osobiście dopilnować dekoracji samochodu, rozstawienia winietek na stołach czy dekoracji kościoła, to zrób to w innym stroju niż suknia ślubna. Nie chcesz przecież żeby jakiekolwiek plamy znalazły się na Twojej kreacji, nie mówiąc o rozdarciach. Jeśli już ją założysz, to oficjalnie stajesz się Panną Młodą i tylko oczekuj na spotkanie z przyszłym mężem!


A teraz mam do Was Panny Młode pytanie - co Wy robiłyście przed założeniem sukni ślubnej? Czekam na Wasze odpowiedzi w komentarzach! 1 komentarz

  1. Świetne rady, w zamieszaniu i stresie przed ślubem można zapomnieć o tak prostych rzeczach, a możemy dzięki nim uniknąć paru nieprzyjemności :D

    OdpowiedzUsuń